Νέα επιτυχία για τον ιστορικό σύλλογο!

Μετά από καλή εμφάνιση, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η Ηλιούπολη επιβλήθηκε με 3-0 του Α.Ο. Περιστερίου στον αγώνα που έγινε την Κυριακή το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο της πόλη μας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄Αθηνών (2ος Όμιλος). Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας σκαρφάλωσε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 10 βαθμούς(τρείς νίκες και μια ισοπαλία) και έχοντας υπέρ της περισσότερα γκολ είναι πρώτη στη διαφορά τερμάτων με την Αγία Παρασκευή.

Η ομάδα μας για μια ακόμα αγωνιστική παρουσίασε το γνωστό καλό της πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει μια νίκη, η οποία όμως κάθε άλλο παρά άνετη ήταν καθώς στο πρώτο ημίχρονο η φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και  πιο απειλητικοί. Στο δεύτερο μέρο οι «κυανέρυθροι» του Μάκη Μπαλαγιάννη έβαλαν τη μπάλα κάτω έπαιξαν ωραία από τα άκρα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 58΄με τον Ανδριανόπουλο. Το γκολ έδωσε φτερά στην ομάδα μας που ανέβασε και άλλο την απόδοσή της και σε συνδυασμό με την μετατροπή του συστήματος σε 4-3-3 από 4-4-2 πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τον Γεμιστό στο 78΄και στο 88΄.

Μάλιστα οι «κυανέρυθροι» θα μπορούσαν να έχουν πετύχει και άλλα γκολ, όμως δεν τους «βγήκε» η τελική προσπάθεια. Το σημαντικό γεγονός όμως ήταν η νίκη και οι τρεις βαθμοί που προστέθηκαν έτσι στο ενεργητικό της ομάδας μας αλλά και η καλή εμφάνιση και βέβαια η παρουσία αρκετών φιλάθλων στις εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου Ηλιούπολης.

Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Τερεκανίδης, Μπούρσαλης(46΄Θάνος), Συμεωνίδης, Τερλελής (58΄Βασιλάκος), Ρωμανός, Τσάπαλης(46΄Παπακωνσταντίνου), Ζουμπουνέλης, Γάγγος, Γεμιστός, Ανδριανόπουλος, Βαμβακερής.

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μαρκαντωνάκης, Ανιτσάκης, Γ. Μπούζας, Μουτζούρης, Τουβαλάρης, Παπαευθυμίου(35΄ Κούτρης), Οκσίσογλου, Λιαγκόζης(71΄Πλέστης), Ντα Κόστα(65΄Λειβαδάς), Χέλμης, Θ. Μπούζας.