Στις 14 Μαρτίου 2004 ο ΠΑΟΚ κέρδισε την Καλλιθέα στο «Ελ Πάσο»!

Σε μια ημερομηνία όπως η σημερινή, πριν 18 ολόκληρα χρόνια, ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Γ.Σ. Καλλιθέας, στο γήπεδο του «Ελ Πάσο», με σκορ 1-0, διατηρώντας την 3η θέση στο Πρωτάθλημα της τότε Α’ Εθνικής κατηγορίας. «Χρυσός» σκόρερ, τότε, για τον ΠΑΟΚ ήταν ο Ζλάνταν Σπάσιτς στα τελευταία λεπτά του α’ μέρους, με τον ΠΑΟΚ να ολοκληρώνει τον αγώνα έχοντας στη θέση του τερματοφύλακα τον αμυντικό του μέσο, Γιώργο Κούτση! Ο πάλαι ποτέ διεθνής ποδοσφαιριστής του Πανελευσινιακού, του Άρη Θεσσαλονίκης και του Ατρομήτου Αθηνών, αντικατέστησε, τότε, τον Ηλία Ατματσίδη, στην συγκεκριμένη θέση, αφού ο «μουντιαλικός πορτιέρο» αντίκρισε την κόκκινη κάρτα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ (Αναστασιάδης): Ατματσίδης, Φουτσίνι, Κουτσόπουλος (57′ Βαγγελής), Βόκολος, Χασιώτης, Ουντέζε, Μαλαδένης, Χάγκαν (77′ Αμαφούλε), Κούτσης, Σπάσιτς (46′ Θεοδωρίδης), Σαλπιγγίδης.

Υ.Γ. Τα στιγμιότυπα του αγώνα μπορεί να τα δει κάποιος μέσω του ακόλουθου «λινκ».