Ο Κιλκισιακός έγραψε ιστορία!

Το «gipedo.eu» αναφέρεται στην ιστορική επιτυχία της ομάδας!

Το όνειρο δεκάδων υποστηρικτών του Α.Ο. Κιλκισιακός μετατράπηκε, πριν λίγη ώρα, σε πραγματικότητα, σκορπίζοντας θύελλα ενθουσιασμού στο κοινό της ιστορικής ομάδας. Το συγκρότημα του υπέροχου κόουτς, Λάζαρου Δελήπαλτα, κέρδισε, την Κυριακή το απόγευμα, τη Δόξα Δράμας 2016, με σκορ 2-1, εντος έδρας, με συνέπεια να ανέλθει στη Β’ Εθνική κατηγορία.

Ο Α.Ο.Κιλκισιακός προηγήθηκε με σκορ 2-0 έπειτα από το πέρας του πρώτου ημιχρόνου, χάρη στα γκολ τα οποία σημείωσε με σουτ η Κωνσταντίνα Βασιλειάδου, ενώ η ίδια παίκτρια αστόχησε στο β’ μέρος σε εκτέλεση πέναλτι το οποίο είχε, νωρίτερα, κερδίσει η Γκάτσιου.

Η ομάδα από τον Νομό Δράμας μείωσε στην επανάληψη το σκορ σε 2-1, ωστόσο έπειτα από το πέρας της μάχης ο Κιλκισιακός ήταν αυτός ο οποίος ξεχύθηκε σε ξέφρενο πανηγύρι για τη μεγαλειώδη αυτή επιτυχία.

Με αφορμή την άνοδο της ομάδας στη Β’ Εθνική, τα στελέχη της ιστορικής ομάδας πρόκειται να επιβραβεύσουν την επιτυχία του τμήματος με τη διασκέδαση αυτού σε πολύ γνωστό κατάστημα του Νομού Κιλκίς. Τέλος, την προσεχή Κυριακή, στις 16.30, ο Α.Ο. Κιλκισιακός, θα συμμετάσχει στο παρθενικό ματς της χρονιάς για τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας με αντίπαλο τις Αμαζόνες Καστοριάς, εντός έδρας.