Η νέα επιτυχία της ανδρικής ομάδας μπάσκετ!

Επιστροφή στις νίκες για τους άνδρες του συλλόγου μας, καθώς επικράτησαν εντός έδρας με 79-64 της Ερμιόνης στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστική ημέρας του πρωταθλήματος της Γ΄ΕΘνικής.

Η νίκη μπροστά σε ένα κλειστό που γέμισε με κόσμο ήρθε με πολύ καλή εφάνιση και με τέσσσερις παίκτες να σημειώνουν διψήφιο αριθμό πόντων (Τσολάκης Γιάννης (20π.), Φουντάς Άρης (14π. (4)), Μπέλλας Γιάννης (13π.(3)), Οδυσσέας Μπέλλας (11π.)).

Το ματς

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης η ομάδα μας θέλησε να ανεβάσει τον ρυθμό ψηλά με αποτέλεσμα να σημειώσει στο πρώτο δεκάλεπτο 25 πόντους και να δεχθεί 17. Στην δεύτερη περίοδο ο ρυθμός δεν έπεσε με τους αθλητές του Γιάννη Καράμπελα να πιέζουν πιο πολύ στην άμυνα και να βρίσκουν πολλές λύσεις επιθετικά με αποτέλεσμα η διαφορά να ανέβει σε διψήφιο αριθμό και με επί μέρους σκορ περιόδου 20-13 το ημίχρονο να βρει την Ένωση μπροστά με 45-30.

Στο δεύτερο μισό αν και η Ερμιόνη προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς η ομάδα μας έβρισκε πάντοτε τις λύσεις να κρατά την διαφορά ψηλά, με αποτέλεσμα το τελικό 79-64 να έρθει εύκολα και πλέον να κοιτά το επόμενο παιχνίδι όπου θα ταξιδέψει για πρώτη φορά φέτος στην Πελοπόννησο, ώστε να αντιμετωπίσει την ερχόμενη Κυριακή (6/11, 17:00) την Ακράτα.