Νέα σημαντική νίκη για τους “γουναράδες”!

Φωτό: Εφημερίδα Σέντρα

Με πέντε (5) γκολ φιλοδώρησε η Καστοριά, στο γήπεδο της, τον Γράμμο Μαυροχωρίου, κερδίζοντας τον με 5-1, πετυχαίνοντας, συνάμα, την 5η συνεχή της νίκη.

Την πέμπτη συνεχή της νίκη πέτυχε η Καστοριά, αυτή τη φορά, στο γήπεδο της, επί του Γράμμου Μαυροχωρίου, τον οποίο φιλοδώρησε με πέντε (5) τέρματα.

Στο α΄ημίχρονο η Καστοριά μπήκε δυνατά και μόλις στο 3΄ο Astrauskas, με ωραία προσπάθεια και διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 17΄οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Χριστόπουλου, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μητρούλη. Από εκεί και πέρα η Καστοριά πίεσε τον αντίπαλο της, χωρίς όμως να κατορθώσει να φτάσει στην επίτευξη ενός δεύτερου τέρματος.

Στην επανάληψη οι παίκτες της Καστοριάς μπήκαν ορεξάτοι και στο 48΄ο Μαντζάνας έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά και ο Tahirllari με σουτ έκανε το 2-1. Στο 66΄σε ωραίο σουτ του ιδίου παίκτη έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κοκκώνα. Στο 56΄ο Astrauskas με σουτ έκανε το 3-1. Στο 87΄ο Μηλιάτης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 4-1. Στο 88΄ο Damzi με δυνατό σουτ έκλεισε το σκορ (5-1).

Καλή ήταν η διαιτησία του κυρίου Γκλαβίνα Κ. και των βοηθών του κ. κ. Σταγγόλη Χ. και Ζιώγου Ε., άπαντες του Σ. Δ. Π. Καστοριάς.

Οι συνθέσεις:

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Δημητριάδης, Τσόπρας (22΄Γεωργούλης), Νίνος, Τράντας, Λαδάς, Αντωνιάδης, Damzi, Μηλιάτης, Χασάι (36΄Tahirllari), Astrauskas, Μαντζάνας (65΄Balciunas)

ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ: Κοκκώνας, Παπαχρήστου, Μάντσης Α., Σαχινίδης, Μαλεγκάνος (50΄Θεοδωρίδης), Κυριακίδης, Χριστόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Λιάπης (75΄Δημάρης), Μητρούλης, Λαμπρόπουλος Γ. (60΄Τριανταφύλλου)