Η μάχη της ομάδας Παγκορασίδων με τον Αίαντα Ευόσμου!

Την Παρασκευή 5/5/2017 στο Σχολικό Γυμναστήριο του Ευόσμου, μετά από ένα συγκλονιστικό αγωνιστικά παιχνίδι οι Παγκορασίδες του Μυγδονιακού ηττήθηκαν στο τάι-μπρέικ από τις αντίστοιχες του Αίαντα Ευόσμου με σκορ 3–2 (25-15)(20-25)(22-25)(27-25)(15-6).

Όσοι φίλοι των δύο ομάδων βρέθηκαν στην κερκίδα απόλαυσαν έναν αγώνα με δυνατές επιθέσεις, δύσκολες άμυνες και πολύ ένταση, καθώς τόσο ο γηπεδούχος Αίας όσο και ο Μυγδονιακός ήθελαν τη νίκη και τη 1η θέση του Δ’ Ομίλου του πρωταθλήματος τους.

Μετά το νωχελικό ξεκίνημα και το χαμένο 1ο σετ τα κορίτσια του Μυγδονιακού κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα μέτρα τους κάνοντας το 1-2. Στο 4ο σετ όμως οι λεπτομέρειες οδήγησαν τον αγώνα στο τάι-μπρέικ, για το οποίο δεν περίσσεψε άλλο κουράγιο και διάθεση.

Την Δευτέρα 8/5 ο Μυγδονιακός θα περιμένει να οριστεί από την κλήρωση η αντίπαλος του για την επόμενη φάση του Πρωταθλήματος, που θα είναι μία από τις ομάδες: ΑΣΚ Λαγκαδάς, ΑΣ Ελπίς, Ν.Βότσης.

ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΣ : (Τρύψια Άντζυ) Καραντάκη Δήμητρα (C), Κυρμανίδου Μαρία, Κωστοπούλου Γεωργία, Λάκη Μαρία, Λεούδη Μηλένα, Ρωφαλίκου Στέλλα, Χατζηαστερίου Μαρία, Γιάμπαστου – Πουλέκα Κατερίνα, Χατζηευστρατίου Μιχαέλα, Βεζύρη Ιωάννα, Ιορδανίδου Αθανασία, Χατζηευστρατίου Κατερίνα, Μαρανά Γεωργία, Ευφραιμίδου Εβελίνα.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ : (Βλάχος Δ.) Ζούλφου Π. (C), Σαχανίδου Β., Γλυκίδου Θ., Σαριδάκη Α., Θεοδοσίου Π., Τρομάρα Α., Γιαννούδη Α., Παρούση Μ., Μιχαηλίδου Μ., Καμπασακαλή Δ., Μπάρζου Π.,Κολυμβανού Σ., Χατζηδημητριάδου Α., Ζεγλή Σ.