Τεράστια νίκη για την ομάδα του Αλέξη Γκλεγκλέ!

ΤΕΡΨΙΘΕΑΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 0 – 1

ΤΕΡΨΙΘΕΑ : ΚουρκούναςΚλούρας ( 57΄ Μυλωνάς ) – Ζώτος ( 78΄ Δρακούλης ) – Ματσάγγος ( 91΄ Κουλουρίδης ) – ΣπανόςΛεβετσοβίτηςΓουρτζουλίδηςΠαγιάβλαςΓιαννόπουλοςΜπελερήςΚοτζαμάνης

ΑΡΗΣ : Τσιφάϊ – Πιτέλης – Ντούλας ( 45΄ Χαλιάσος ) – Μαρούσης – Μπουφίδης – Μουρτζάκης – Παναγιωτίδης – Λαμπράκος ( 70΄Λάλα ) – Παούρης – Σκούφης – Ρετζόφ( 30΄ Τσάτσα )
.
Παρά τις πολλές ελλείψεις του ο Άρης Πετρούπολης νίκησε σε αγώνα κυπέλλου την Τερψιθέα μετά από ένα καταιγιστικό από μεριά πίεσης και ευκαιριών 2ο ημίχρονο
.

Το 1ο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά από τις εστίες. Στο 2ο όμως ημίχρονο ο Άρης πίεσε ασφυκτικά και η μία φάση διαδεχόταν την άλλη μπροστά στην εστία της Τερψιθέας.
Στο 58΄σουτ του Σκούφη πέρασε ελάχιστα άουτ και στο 70΄και 75΄ σουτ των Παναγιωτίδη και Παούρη αντίστοιχα απέκρουσε ο τερματοφύλακας Κουρκούνας.
Στο 80΄κεφαλιά του Τσάτσα από σέντρα του Σκούφη έξυσε τη βάση της κάθετης δοκού και στο 84΄ σουτ του Τσάτσα που βγήκε μόνος προ του Κουρκούνα πέρασε πάλι μόλις άουτ.
Ο Άρης συνέχισε να έχει συντριπτική υπεροχή και στο 90΄ με κεφαλιά του Τσάτσα από σέντρα του Σκούφη έγινε το 0-1