Η ομάδα από τη Δράμα στη γ’ φάση του Κυπέλλου!

Πρόκριση στην 3η φάση του Κυπέλλου ερασιτεχνών Δράμας για την ομάδα μας  η οποία επικράτησε του Νευροκοπίου με 3-5 στην διαδικασία των πέναλτι, καθώς η κανονική διάρκεια του αγώνα και η παράταση βρήκαν τις ομάδες ισόπαλες στο μηδέν. Ένα κακό ποιοτικό ματς  με τις ομάδες να εμφανίζονται αγχωμένες , διότι ήταν το πρώτο τους επίσημο για την φετινή σεζόν. Καλές ευκαιρίες εκατέρωθεν και από μία κόκκινη κάρτα στους δύο αντιπάλους στην διάρκεια της παράτασης, με τον κορυφαίο του αγώνα να μην είναι άλλος από τον νεαρό τερματοφύλακα της Δόξας , Στόικο. Ο πορτιέρο των φιλοξενουμένων απέκρουσε το τέταρτο πέναλτι των γηπεδούχων και σε συνδυασμό με την ευστοχία των συμπαικτών του  η Πετρούσα πέρασε στον επόμενο γύρο του κυπέλλου.

·         Συνθέσεις:

Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου( Βασιλειάδης Δ)Χαριζάνοφ,Πετρίδης,Χατζηλαζαρίδης,Κατσακίδης,Τσενεκλίδης,Μουζετινοβ(80’ Κατιρτσίδης),Κεσόπουλος(57’ Τσεπνίδης),Βασιλειάδης,Μουσμουλίδης,Αγαποβ(107’ Κεσίδης),Μαυρόπουλος

Δόξα Πετρούσας( Τσιακίρης Χ.)Στόικος,ξενίδης,Κύρτσης,Γιαννίκης,Κότιος,Ταχτσόγλου(116’ Γάιδας),Κορωνιός,Μαντάς,Κωταίδης(109’ Τσάντας),Κερασίδης,Ζεδαμάνης(71’ Σταυρινάκης)

·         Φάσεις του αγώνα:

Στο 6’ εκτέλεση φάουλ του Κεσόπουλου θα μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Στόικος.
Στο 11’ μακρινό σουτ του Κωταϊδη θα καταλήξει άουτ.
Στο 12’ σουτ από τον Κερασίδη αυτή την φορά  λίγο έξω από την περιοχή, αποκρούει ο  Χαριζάνοφ.
Στο 20’ εκτέλεση φάουλ του Μουσμουλίδη θα περάσει λίγο άουτ.
Στο 41’ μακρινό σουτ του Μουσμουλίδη  η μπάλα την ίδια κατάληξη.
Στο 43’ σουτ από τον Ταχτσόγλου για τους φιλοξενούμενους η μπάλα καταλήγει άουτ.
Στο 60’ μακρινή εκτέλεση φάουλ του Κατσακίδη αποκρούει ο Στόικος.
Στο 61’ κάθετη πάσα του Κωταϊδη για τον Κωρονιό που σουτάρει αλλα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
Στο 65’ εκτέλεση φάουλ από τον Κωταϊδη θα μπλοκάρει και πάλι ο Χαριζάνοφ.
Στο 67’ ο Κωρονιός θα κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλα θα μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.
Στο 75’ ανατροπή του Κύρτση μέσα στην περιοχή από τον Πετρίδη, την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Κερασίδης που στέλνει την μπάλα στην μέση της εστίας του Χαριζάνοφ που μπλοκάρει .
Στο 85’ εκτέλεση φάουλ από τον Ξενίδη, ο Χαριζάνοφ πέφτει στην γωνία του να διώξει την μπάλα.
Στο 91’ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους όταν σε κόρνερ που εκτέλεσαν ο Τσεπνίδης πήρε την κεφαλιά και ο Ξενίδης απομάκρυνε στην γραμμή.
Στο 99’ δεύτερη κίτρινη  σε δύο λεπτά για τον Σταυρινάκη της Πετρούσας  που αποβάλλεται.
Στο 112′ αποβάλλεται ο Πετρίδης του Νευροκοπίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Στο 114’ κόρνερ για τους γηπεδούχους με τον Κατσακίδη να πιάνει την κεφαλιά αλλα η μπάλα να καταλήγει άουτ.
Στο 116’ ο Κότιος θα βρεθεί πίσω από την πλάτη της άμυνας και από αριστερά θα δοκιμάσει το σουτ με τον Χαριζάνοφ να αποκρούει.