«Μαγεύουν» οι Έφηβοι του Παγκρατίου!

Αήττητη παραμένει η ομάδα μπάσκετ του Ευαγγελίδη!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο συμμετέχει στο εφηβικό Πρωτάθλημα της Ε.Σ.Κ.Α ο Α.Ο. Παγκρατίου! Η ομάδα του έμπειρου προπονητή, κ. Ευαγγελίδη, έχει καταφέρει να κερδίσει τους τρεις αντιπάλους της στα ισάριθμα ματς στα οποία έχει δώσει το παρών, μέχρι σήμερα, με συνέπεια να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Συγκεκριμένα, στα πλαίσια του Πρωταθλήματος της Γ’ Ε.Σ.Κ.Α, το εφηβικό συγκρότημα του Α.Ο. Παγκρατίου έχει κερδίσει τον Ποσειδώνα Νέου Ψυχικού, με σκορ 59-28 εκτός έδρας, τον Εθνικό Ελληνορώσων με σκορ 70-23 εντός έδρας, όπως και την Κιβωτό του Κόσμου με σκορ 78-35 εκτός έδρας. Επόμενος αντίπαλος για τον Α.Ο. Παγκρατίου είναι ο Πήγασος Κυψέλης, τον οποίο θα φιλοξενήσει η ομάδα την προσεχή Τρίτη στις 21.30 στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς Α.

Αναλυτικά, το περιεχόμενο του Δελτίου Τύπου, το οποίο έχουν εκδώσει τα στελέχη των «κοκκινόμαυρων», σχετικά με το συγκεκριμένο γεγονός.

«Τρία στα τρία για το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο είχε άλλο ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στην Κιβωτό του Κόσμου, της οποίας και επικράτησε με 35-78, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας για ακόμα μια φορά, τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (5-24), με τρομερή προσπάθεια σε άμυνα και επίθεση, ενώ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στη δεύτερη περίοδο, για να πάει μπροστά στο ημίχρονο με 14-43. Σε εκείνο το σημείο οι παίκτες μας πάτησαν φρένο επιθετικά, αλλά με συνέπεια στα αμυντικά καθήκοντα, το σκορ στο 30΄διαμορφώθηκε σε 18-57, με το τελευταίο δεκάλεπτο να παίζεται σε γρήγορο τέμπο και την ομάδα μας τελικά, να επικρατεί με σκορ 35-78.

Με αυτή τη νίκη, το Παγκράτι φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του ομίλου της!