Ο νεαρός και εξελίξιμος ποδοσφαιριστής, Αλέξανδρος Κωνσταντίνου ανήκει, πλέον, στο ρόστερ της Νίκης Βόλου, όπως αναφέρεται στο ακόλουθο Δελτίο Τύπου, το οποίο έχουν εκδώσει τα στελέχη του συλλόγου.
«Στην Νίκη Βόλου ο Αλέξανδρος Κωνσταντίνου!!!
Με μεγάλη μας χαρά ανακοινώνουμε την μεταγραφή του Αλεξάνδρου Κωνσταντίνου στην Νίκη Βόλου και συγκεκριμένα στην Κ19!
Ο Αλέξανδρος αποτέλεσε βασικό και αναπόσπαστο μέλος της περσινής ομάδας που κατέκτησε το Double σε Γ ερασιτεχνική αντρική κατηγορια ΕΠΣΜ καθως και Πρωταθλημα Υποδομων κ17 ΕΠΣΜ!!
Ήταν μάλιστα και σκόρερ σε πολύ σημαντικά και δύσκολα παιχνίδια στο περσινό πρωτάθλημα της Γ ερασιτεχνικής κατηγορίας ΕΠΣΜ βοηθώντας σημαντικά στο να βγούμε πρωταθλητες!!
Από το 2014 μέχρι και τώρα ήταν απανταχού παρών στην Ακαδημία μας!!!
Αλέξανδρε συνέχισε να μας κανεις περήφανους!!
Σύσσωμη η οικογένεια του Π.Α.Ο.Κ Διαπλαση,οι προπονητες και οι συμπαίκτες σου εύχονται τα καλύτερα και θα παρακολουθούμε με μεγάλη χαρά τα μελλοντικά σου επιτεύγματα.
Συγχαρητήρια Αλέξανδρε!!!».