Νέα νίκη για την ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου!

Με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα της η Ηλιούπολη ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του ΠΑΟ Αλσούπολης, τον οποίο συνέτριψε με 6-0 το απόγευμα της Τετάρτης στον αγώνα που έγινε στο Δημοτικό Γήπεδο της πόλης μας στο πλαίσιο της 3ης φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΑ. Η ομάδα μας ήταν εντυπωσιακή για 60 λεπτά και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο, καθώς προηγήθηκε στο ημίχρονο με 4-0 με χατ-τρικ του Γεμιστούν ο οποίος σκόραρε στο 11΄, στο 22΄και στο 39΄, ενώ το 3-0 είχε κάνει ο Βασιλάκος στο 28ο λεπτό. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με δύο ακόμα γκολ που πέτυχαν στην επανάληψη οι Ζουμπουνέλης (51΄) και Μελετιάδης (75΄).

Ο προπονητής της ομάδας μας Μάκης Μπαλαγιάννης, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές που μέχρι τώρα δεν είχαν πολύ χρόνο στα δύο πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος με τη Δόξα Βύρωνος και τον Πανερυθραϊκό.

Η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων ήταν δεδομένη και αυτή επιβεβαιώθηκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης, καθώς η πρωτοβουλία των κινήσεων ανήκε ολοκληρωτικά στην ομάδα μας. Πίεση ψηλά, συνεχείς επιθετικές πρωτοβουλίες και καλή ανάπτυξη, ήταν τα χαρακτηριστικά που είχαν οι «κυανέρυθροι» από το ξεκίνημα του αγώνα και καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, γεγονός που οδήγησε στο να επιτευχθούν τρία γκολ μέχρι το 30ο λεπτό και να κλείσει με ένα ακόμα το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη, οι παίκτες της ομάδας μας συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό για 15λεπτά ακόμα, όμως μετά το 60΄ και με το σκορ στο 5-0 άρχισε να πέφτει η ένταση στο παιχνίδι τους, χωρίς ωστόσο να πάψουν και οι ευκαιρίες, καθώς με λίγη προσοχή το σκορ θα μπορούσε να ξεπεράσει κατά πολύ το τελικό 6-0 που διαμορφώθηκε στο 75΄.

Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Αδάμης, Μπρούσαλης, Χουχουλής, Δρυμωνίτης, Βαμβακερής, Κυρίτσης, Ζουμπουνέλης, Μελετιάδης, Γεμιστός (55΄Ορφανός), Σταύρου (75΄Τερλελής) Βασιλάκος (46΄ Τσάπαλης).

ΠΑΟ ΑΛΣΟΥΠΟΛΗΣ: Κόκκινος, Ζ. Δώρης (72΄Παπαδόπουλος), Μπουρλέσης, Βασιλάκος (46’ Στρούγγαρης), Σιάνος, Κυριαζής, Μυλόβας, Μύρης, Μπίσμπας, Βαρσάμης (46΄ Πατρινός), Θωμάκος.