Πολύτιμος πόντος για την ομάδα στο ματς με τον Πέλοπα Κιάτου!

Πολύ καλή αγωνιστική παρουσία στο πρόσφατο ματς με αντίπαλο τον Πέλοπα Κιάτου, εντός έδρας, είχε ο Ολυμπιακός Άσσου! Η ομάδα του έξοχου και έμπειρου προπονητή, Θανάση Παπασημάκη, αναδείχθηκε, πρόσφατα, ισόπαλη με σκορ 3-3 απέναντι στον αντίπαλο της, με συνέχεια να βρίσκεται στην 7η θέση με συγκομιδή επτά πόντων και απολογισμό δύο νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Αναλυτικά, το περιεχόμενο του Δελτίου Τύπου, το οποίο έχουν εκδώσει τα στελέχη των «ερυθρόλεκων», σχετικά με το συγκεκριμένο γεγονός.

«ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΣΟΥ-ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ

3-3

Ενα απο τα πιο εντυπωσιακα παιχνιδια της αγωνιστικης πραγματοποιηθηκε χθες στον Κατω Ασσο αναμεσα στον Ολυμπιακο Ασσου και τον Πελοπα Κιατου με τις δυο ομαδες να μοιραζονται γκολ, εντυπωσεις και βαθμους αναδικνυοντας ισοπαλες 3-3.

Ο Πελοπας Κιατου ηταν αυτος που ανοιξε το σκορ νωρις στο Α’ημιχρονο μολις στο 4ο λεπτο με τους κοκκινους να ισοφαριζουν το παιχνιδι τρια λεπτα αργοτερα με τον Αργυριου.

Οι φιλοξενουμενοι ευτυχησαν να ξαναπαρουν προβαδισμα στο 25ο λεπτο υστερα απο αλλεπαληλα λαθη της ομαδας μας οπου μαλιστα ηταν και σκορ ημιχρονου.

Στο δευτερο ημιχρονο ο Παπασημακης εριξε στον αγωνιστικο χωρο τους Σοφο και Αζεμα’ι’, οι «κοκκινοι» παταγαν καλυτερα στο γηπεδο πιεζοντας τον Πελοπα Κιατου και καταφεραν με πολυ ωραιο σουτ του Δημητρη Ραπουσα’ι’ να ισοφαρισουν και στο 70ο λεπτο να γυρισουν το παιχνιδι τουμπα και να παρουν κεφαλι στο σκορ υστερα απο πεναλτι που εκτελεσε ευστοχα ο Μπετς Ραπουσα’ι’. Δεκα λεπτα αργοτερα ηταν η σειρα των φιλοξενουμενων να κερδισουν πεναλτι αλλα ο Δανιηλ Ναπολεων ειπε οχι κανοντας εξαιρετικη αποκρουση. Παρ’ολα αυτα ο Πελοπας Κιατου εφτασε στην ισοφαριση στο 86ο λεπτο αποσπωντας ενα πολυτιμο βαθμο απο εναν πραγματικα μαχητικο Ολυμπαικο Ασσου που αξιζε πολλα παραπανω στο συγκεκριμενο παιχνιδι».