Η συνάντηση της ομάδας με τον Πανερυθραϊκό!

Σέ άσχημη μέρα ο Άρης Πετρούπολης δεν κατάφερε να αποδώσει τα αναμενόμενα και δέχτηκε … φυσιολογικά την ήττα στη Νέα Ερυθραία από την τοπική ομάδα απογοητεύοντας τους φίλους

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 2 – 0

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ : Μπακόλας – Σουμελίδης, Γκρίτσας ( 46΄ Τριανταφύλλου), Γεωργακόπουλος , DALENGA, Τσίουμας, Κουμπούλης, Αναγνώστης ( 65΄Μπαπμπαλουκάς ) , Μπρίλης ( 76΄ Μπενετάκος ), Αντωνιάδης, Τσεβάς

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ : Αποστόλου, Λάπα, Βασιλάκος ( 72΄ Χαλιάσος ) , Νικόλι, LALA , Κρητικός ,Παναγιωτίδης (88΄Ντούλας ) , Παούρης , Τζαμαλής , Κυριαζής Τσατσα

Στο 1ο ημίχρονο οι ομάδες είχαν από μία ευκαιρία ο Άρης μετά από πάσα του Παναγιώτίδη το σούτ του Νίκολι έγλειψε τη ρίζα της κάθετης δοκού της Ερυθραίας και στο 39΄ η Ερυθραία σε σουτ του Μπρίλη απέκρουσε ο Αποστόλου
Στο 2ο ημίχρονο η Ερυθραία μπήκε πιο δυνατά και πιέζοντας κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ 1-0 με τον Μπρίλη στο 61΄ που εκμεταλλεύθηκε λάθος των αμυντικών του Άρη και στο 65΄ με κατ΄ευθείαν φάουλ του Σουμελίδη έκανε το 2-0
Στο 76΄ο Άρης έφτασε κοντά στο σκορ όταν σουτ του Χαλιάσου αποκρούστηκε με δυσκολία από τον Μπακόλα.
Από το 79΄η Ερυθραία αγωνίστηκε με 10 όταν αποβλήθηκε ο Τριανταφύλλου με 2η κίτρινη κάρτα
Από την Ερυθραία ξεχώρισαν οι Αντωνιάδης και Αναγνώστης και από τον Άρη οι Παούρης και Κυριαζής

Πηγή: Δελτίο Τύπου