«Εξπρές» από τα Γιάννενα η Καβάλα!

Το «gipedo.eu» αναφέρεται στη νίκη της ομάδας πετοσφαίρισης!

Στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας πετοσφαίρισης έχει, ήδη, εδραιωθεί ο Α.Ο. Καβάλας! Το γυναικείο τμήμα του εν λόγω σωματείου επικράτησε, το Σάββατο το απόγευμα, με 3-1 σετ του Α.Σ. Γιάννινα, εκτός έδρας, με συνέπεια να κερδίσει τρεις, ακόμα, πολύτιμους πόντους στην προσπάθεια του να διατηρηθεί σε υψηλή θέση έπειτα από το πέρας της διοργάνωσης. Ο Α.Ο. Καβάλας, ο οποίος καθοδηγείται, φέτος, από τον εξαιρετικό προπονητή, Δημήτρη Μπαλασά, έχει συγκεντρώσει 26 πόντους και ελπίζει να ανέλθει στο μέλλον σε ψηλότερη από την 6η θέση της βαθμολογίας. Κάτι το οποίο αναφέρεται στο περιεχόμενο του ακόλουθου Δελτίου Τύπου, το οποίο έχουν εκδώσει τα στελέχη του σωματείου.

«Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα μας, καθώς στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής, επικράτησε με 3-1 σετ του ΑΣ Γιάννενα στο ΠΕΑΚ Ιωαννίνων.

Οι γηπεδούχες προηγήθηκαν, καθώς κατάφεραν να επικρατήσουν στις λεπτομέρειες στο πρώτο σετ της αναμέτρησης, όμως η ομάδα μας, αρχικά ισοφάρισε και στην συνέχεια ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ κερδίζοντας εύκολα τα δυο επόμενα σετ. Το τέταρτο σετ, κρίθηκε και αυτό στις λεπτομέρειες, με την ομάδα μας να το κατακτά και μαζί με αυτό και τους 3 βαθμούς της νίκης.

Αναλυτικά τα σετ: 25-21 (1-0), 16-25 (1-1), 17-25 (1-2), 23-25 (1-3)

Η 15η αγωνιστική!

ΑΣ Γιάννενα-Α.Ο Καβάλα 1-3

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης-Ασκληπιός Τρικάλων 1-3

Νέα Γενεά-ΕΑ Λάρισας 3-1

Φιλαθλητικός-Ε.Ο Σταυρούπολης 3-0

ΜΕΝΤ-Πρωταθλητές Πεύκων 0-3 α.α

Ελπίς Αμπελοκήπων-Νίκη Αλεξανδρούπολης (16/02 – 18:00)».